January 2020Jiří K.

 

Známe výmluvy, že "já na to nemám, tenhle životní styl je moc drahý"... Jsou to hloupé výmluvy. Zdravý životní styl je naopak velmi levný. Kdysi jsem se takovým lidem hodně věnoval. přesvědčoval, argumentoval. Potom jsem zjistil, že takoví lidé jsou zvláštní. Neříkám hloupí, ale jsou jiní. A je škoda jim věnovat čas, jež mohu věnovat lidem, kteří chtějí jít do zdravého životního stylu, a trochu se bojí. Prostě neví jak začít.

Pojďme se podívat na malou ukázku výdajů na osobu za měsíc. Je to jen modelový příklad měsíčních výdajů. Každá rodina kupuje jiné věci. No ale ve finále sečteno podtrženo...

Otraviny



nemusíme si jídlo ze stávajících zvyků
trhat od úst. Stačí polovina:

* mléko ......................... 200,-
* tatranky ..................... 50,-
* slazené nápoje ................ 100,-
* rohlíky ....................... 30,-
* paštika........................ 200,-
* sýry........................... 300,-
* pomazánky, máslo .............. 200,-
* maso................bojím se vyčíslit
* salám, párky................... 300,-
* jogurtíky, pribiňáky........... 200,-
* sardinku , uzenáče, zavináče... 300,-
* čekuláda, koláček ............. 200,-
* energie na vaření.............. 300,-
* ti co si myslí že žijí zdravě
* rýže,luštěniny, olej na smažení 500,-
* chemická zelenina ..............300,-
* nepočítám léky, poplatky u lékaře
a hlavně uspořený čas u plotny
______________________________________
sečteno, podtrženo nějaká tisícovka to bude
====================================

Potraviny



Stačí doplnit jen polovinu stávajícího jídelníčku:

* jablka ........................ 200,-
* pomeranče ..................... 200,-
* mandle ........................ 200,-
* ořechy, semínka................ 300,-
* pitný režim z osmozy........... 10,-
  ( při ceně 80,- Kč za m3 )
* ječmen ........................ 450,-
* zelenina ...................... 0
   (zelenina netřeba - máme ječmen)
* místo rýže merlík, slzovka..... 300
* místo mléka v zač. mandle ..... 100
_________________________________________
sečteno, podtrženo nějaká úspora tu určitě bude
========================================




Rozpočítáno na osobu a den - například:
Ječmen 2x denně = 15,- kč (adekvát 2kg biozeleniny)
pitný režim: 2 litry osmozy = 30 haléřů


zpět na INDEX další strana (12) co kde koupit


25