V prosinci 2017 se mi dostal do ruky letáček, na které byla vyobrazena krásná modrá kniha s názvem ,,Oprawme se,,. Slibovala pevné zdraví až do 100let a vyléčení z nevyléčitelného. Jako farmaceutický asistent, jsem to brala trochu skepticky. Přece, alergie, astma, cukrovka… To je jasně navždycky!! Nicméně o pár týdnů později mému tatínkovi (50let) diagnostikovali cukrovku. Tuto zprávu vzal velice špatně a začal se trochu ,,hroutit,,.

Představa, že už nebude moci jíst bůček a zapíjet ho pivem, mu brala chuť do života. 2 dny mu trvalo, než se s tím dokázal trochu smířit. Nicméně, jsem si vzpomněla na modrou knížku a její text, který sliboval i nemožné a rozhodla se ji tatínkovi pořídit k vánocům a samozřejmě i jednu sobě. O svátkách jsem začala číst a vše co tam stálo, mi dávalo smysl a věřila jsem, že to půjde!1. Věc co jsem udělala bylo pořízení osmotického filtru na vodu a kvalitních zelených potravin. Věděla jsem, že nekvalitní zelené potraviny mohou tělu i ublížit, kvůli tomu, že některé firmy, špatně zpracovávají tyto potraviny.

3.krok bylo omezení bílých jedů. Některé šli dobře, jiné hůře, ale po pár měsících se člověku změní chutě a pak jde vše lépe. Zařadili jsme potraviny, které jsme do té doby vůbec nejedli, jako př.: Quinoa, chia semínka, lněná semínka, datle, fíky.. a ejhle- začali se dít věci!!!
Můj tatínek neskončil na lécích, pomalu mu začal cukr klesat a dnes to jsou 2 roky a pokaždé má krevní testy o něco lepší. I přes to, že je velký lajdák na užívání a co mu mamka nepřipraví a nepostaví přímo pod nos, to nesní a nevypije, tak se během půl roku zbavil pálení žáhy, a přestaly ho atakovat křeče do stehen. Pamatuju si, že snad 5let ho tak 2-3X týdně přepadaly hrozné křeče, kdy chudák jen stál a křičel bolestí. Mamka vždy mazala francovkou a oba mohli jen čekat, až to zase odezní. Z lékárny jsem jim nosila ty ,,nej,, hořčíky obohacené o B6 v té nejlepší vstřebatelné formě. Nikdy mu křeče nezmizely alespoň na týden. A teď už rok a půl je bez křečí a žádné preparáty z lékárny nebere.

Další zkušenost mám s mojí maminkou, která je poctivější a vzala své zdraví do svých rukou. Ona vždycky bojovala s velkou nadváhou, ale nikdy nezhubla víc jak 10kg, které vzápětí do pár měsíců nabrala zpět. Až teď podle návodu z knížky zhubla 25Kg. Její krevní výsledky cukru a cholesterolu také klesly a jediné s čím se ještě léčí je krevní tlak, který věřím, že se časem srovná. Také se jí dávají do pořádku klouby. Měla artrózu v kolenech a kyčlích. Bez Ibalginu už nemohla začít den. Ted si v klidu vyběhne schody do krámu a nikdo nechápe, kde je ta paní, co ještě před 2 roky vycházela těch 6schodů a musela si u toho dělat pauzy, jak jí bolely klouby. A v neposlední řadě tu mám svou zkušenost.

Do změny v jídelníčku, jsem šla hlavně proto, abych šla svým dětem příkladem. I když jsem si předtím myslela, jak jím zdravě, tak až po zařazení ,,studánkové,, vody a zelených potravin, jsem zjistila, že není normální být celý den unavená. Že i přes to, že 5X za noc kojím, se mohu ráno probudit svěží a tento pocit si udržet až do večera. Ta energie byla prostě opojná. Když skončilo léto, tak jsem si uvědomila, že jsem neměla ani jediný alergický záchvat za celou pylovou sezonu.
Od 15let jsem měla alergii snad úplně na všechno- pyly, prach, roztoči, kočky, psi. V noci jsem se budila kvůli ucpanému nosu.
Ráno se vzbudila a půl hodiny jsem pšíkala. Tohle všechno je pryč. Když mě minulý rok poprosil syn, ať s ním jdu do kočičí kavárny, kde mají 8kočiček, které tam volně běhají, měla jsem trochu strach. Vzpomněla jsem si, jak jsem vždycky opuchla v obličeji a spustila se mi hrozná rýma. Pak jsem si ale řekla, že vyzkoušíme, jestli i tohle je pryč. Po celou dobu jsem v kavárně ani jednou nezasmrkala, kočičky jsem si hladila a reakce žádná.
Moje imunita je jak ze železa. Tento rok jsem měla virozu jen 3X a to vždy max. na 2dny. V září jsem dokonce měla jen 1denní. Vždy si zvýším dávky zelených potravin, vypiju si bylinkový čaj a moje tělo si s tím rychle poradí samo. To samé i moje děti.
Ani jeden z mých synů zatím nemusel brát antibiotika. Neříkám, že ze školky si něco občas nedonesou, ale nikdy to nezajde do hrozných scénářů, které pak slýchám od kamarádek, které vyprávějí o laryngitidách, bronchitidách, angínách a jiných hrůzách. Vše zvládáme zaléčit sami. Během těch dvou let, co jsem si přečetla knihu Oprawme se, jsem stihla ,,nakazit,, tímto stylem stravování spoustu mých kamarádů a známých. Je krásné pak poslouchat, když vyprávějí, které léky díky tomu už nemusejí brát a jak se cítí zdraví a plní energie. Tento pocit, jsem jako laborantka v lékárně nezažila. Nikdy se mi nepovedlo pomoci tolika lidem, jako za poslední 2 roky.

Na následujících stránkách je stručný návod kterak lze snadno dobu koronovirovou přežíti ve zdraví.


pokračovat na úvod


63